RAITWOOD juhatuse esimees Ivar Dembovski on autasustatud valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

Teenetemärgiga on tunnustatud Ivari panus kogukonna arengusse ning hariduse valdkonda.

Ivar lõpetas Tallinna Reaalkooli (1983) ja Eesti Maaülikooli (1988) elektriinsenerina. Lisaks sellele kaitses ta 1994 aastal Edinburgh’i ülikoolis filosoofiadoktori väitekirja teemal „Põllumajanduse nõuandesüsteemide institutsionaalsest arengust Euroopas“.

On töötanud Eesti Maaelu Arengu Instituudis aastail 1986-1994,

Alates 1994 aastast seotud AS-ga RAIT (RAITWOOD) vastutades erinevatel perioodidel ekspordi, arengu ja üldjuhtimise eest.

Aastast 1996 Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse liige, aktiivse panusega Eesti Puuinfo, puitarhitektuuri konkursi „Aasta Parim Puitehitis“ ja puitarhitektuuri konverentsi „Puit – Homse Elukeskkonna Võti“ ellukutsumises,

Aastast 2014 Rotary liige

Aastast 2018 Eesti Maaülikooli Metsainstituudi nõukogu liige

RAITWOOD on tänu meeskonna heale koostööle kasvanud väikesest puiduettevõttest teedrajavaks höövlitööstuseks, millel on maailma tipptehnoloogiaga sisseseade ja mille toodangut tuntakse Eestis ja 40 riigis üle maailma.

Toodanguks on põhjamaisest okaspuidust hööveldatud ehitus- ja viimistlusmaterjalid nagu konstruktsioonipuit, voodri-, terrassi ning põrandalauad  ja tööstuslikult värvitud tooted.

Eesmärgiks on olnud, et eesti ehitaks kvaliteetselt ja keskkonnasõbralikult – puitmaterjalid loovad selleks võimaluse. Puit on kaasaegne, head elukeskkonda loov ja taastuv materjal. Puitmaterjalid sisaldavad suures koguses atmosfäärist seotud süsinikku, mis viiakse toodetega pikaks ajaks ringlusest välja. Raitwoodi toodangu valmistamise süsinikuheide on 5 korda väiksem kui neisse seotud süsinikukogus.